(21) 33 604 977
Brilliant Hosting Solution  |  Reliable Service  |  Best Prices
99
» فروش ویژه سرور
» سرور اختصاصی اقتصادی
» سرور اختصاصی قدرتمند
» سرور مجازی لینوکس
» نمایندگی میزبانی
» میزبانی ویژه دانلود
» سرور اختصاصی هلند
» سرور اختصاصی آلمان
» سرور اختصاصی کانادا


سرور مجازی :VPS که مخفف Virtual Private Server به معنای سرور اختصاصی مجازی می باشد و گاهی از آن به عنوان VDS یا Virtual Dedicated Server نیز نام می برند، به طور ساده به سرویس های میزبانی فضایی گفته می شود که همانند یک سرور اختصاصی مستقل با دسترسی سطح بالا به سرور عمل مینمایند لکن بصورت چندگانه و با هم بر روی یک سرور فیزیکی قرار می گیرند. به عبارت بهتر، با استفاده از تکنولوژی مانند Virtuozzo و با بهره گیری از سخت افزارهای بسیار قوی و پیشرفته، یک سرور فیزیکی به چندین VPS با امکانات یکسان یا متفاوت تقسیم می شود.

هر VPS بنا به تعریف اولیه، سهم خاصی از منابع سرور از قبیل پردازنده، حافظه اصلی، فضای دیسک سخت، پهنای باند و… را به صورت اختصاصی و تضمین شده در اختیار خواهد داشت. به عنوان مثال، یک VPS می تواند شامل ۵۱۲ مگابایت از ۸ گیگابایت حافظه اصلی سرور را به صورت تضمین شده به همراه ۵۰ گیگابایت فضای ذخیره سازی و ۵۰۰ گیگابایت پهنای باند ماهیانه باشد. این بدین معنا است که صرفنظر از میزان مصرف سایر VPS های موجود بر روی سرور، VPS مورد مثال ما تحت هر شرایطی به ۵۱۲ مگابایت از حافظه اصلی سرور دسترسی خواهد داشت.


سرورهای مجازی ‌parsunix بر پایه دو معماری کاملا متفاوت OpenVZ و Xen ارایه میشود
OpenVZ یک تکنولوژی مجازی سازی لایه سیستم عامل می باشد که بر پایه Kernel لینوکس و سیستم عامل پیاده سازی شده است. OpenVZ این امکان را به سرور فیزیکی می دهد که چندین نمونه سیستم عامل ایزوله شده را اجرا نماید که به نام های سرور اختصاصی مجازی (VPSs), و یا فضای مجازی سازی (VEs) شناخته می شود.

توضیح کاربری تر :‌
اگر مایل به داشتن سرور مجازی windows میباشید حتما باید پلان های Xen را مشاهده و مقاسیه مایید , اما برای داشتن سرور لینوکس محدودیتی ندارید.
همچنین پیشنهاد میشود در صورتی که مایل به راه اندازی سرویس میزبانی وب تحت لینوکس هستید OpenVZ توانایی و پایداری بیشتری را نصیبتان خواهد کرد
از طرف دیگر در معماری Xen استقلال کامل یک سرور مجازی از مابقی سرور های مجازی را تجربه خواهید کرد.
همچنین استفاده از کرنل کامل لینوکس برای هر VPS و در نتیجه پشتیبانی از همه امکانات لینوکس و بهره وری از حافظه مجازی نوع SWAP و در نتیجه امکان اجرای وظایف متعددی که نیاز به حافظه زیاد دارند , از فواید دیگر سرویس های Xen میباشد‌!

مشاهده پلان های OpenVZ مشاهده پلان های Xen